המתנע מרובע
המתנע מרובע

המתנע

סדנה לפיתוח פרויקטים

המתנע היא סדנת האצה בת יום שלם, בה נפתח ונדייק את אבני הדרך הקריטיות ליצירת מיזם חדש.

יזמים ועובדים בכירים בארגונים, המעוניינים לקדם פרויקט או מיזם ספציפי.

אם יש לכם רעיון, אם זיהיתם צורך חברתי, אזרחי או ציבורי שלא מקבל מענה; אם אתם מאמינים שהתארגנות ומענה לצורך יכולים לחולל שינוי; אם עשיתם דבר או שניים כדי לקדם את הרעיון, אבל מרגישים צורך לקפוץ מדרגה כדי להוציא את הרעיון לפועל – זו הסדנה עבורכם.

מרצה בסדנה
מרצה בסדנה
פעילות של אנשים בסדנה
פעילות של אנשים בסדנה

שיטת עבודה והצוות

הסדנה מבוססת על מודל VESPA:

Vision – ננסח חזון למיזם על בסיס פיתוח “כאב הבטן”, נגדיר את הבעיה שאינה מקבלת מענה, ונתאר תמונת עתיד רצויה.

Ecosystem – נמפה את המגמות בסביבה ואת השחקנים בזירה (Stakeholders mapping), נסקור תחומי ידע וחומר תאורטי רלוונטי ונתמקד בערך המוסף הייחודי אותו אנו מעוניינים לייצר.

Strategy  נבחר אסטרטגיה, נאתגר אותה בניתוח SWOT, נתרגם את החזון ליעדים ולאבני דרך, ננסח את “הצעד הראשון” להתקדמות ונעריך משאבים לצעד זה.

Planning – נבנה תוכנית ראשונית לגיוס משאבים, נייצר מפת ממשקים, נגדיר ערכי מיתוג ושלבי שיווק וננסח נתיב קריטי לפיתוח המיזם.

Action – נבנה תוכנית עבודה לחודשיים הקרובים למימוש ניצחונות מהירים ונבחן את החיבור למצפן האישי וליכולת המימוש שלנו.

הצוות המלווה מורכב מאנשים בעלי ניסיון עשיר ומגוון בפיתוח מיזמים חברתיים ובתמיכה בתהליכי חדשנות. בין המנחים:

אברהם אסבן – מייסד DNAidea ומומחה ליזמות ציבורית. בעל ניסיון ניהולי עשיר בגופי ממשל וחברה אזרחית, וליווה את הקמתן של יוזמות וארגונים אזרחיים מגוונים כגון הפורום לחברה האזרחית, מעש, צוערי ממשל, לב בגליל, #דיבור_אחר ועוד.

יונתן ווינברג – לשעבר מנהל ההכשרות בפורום לחברה האזרחית ומנהל תחום ההכשרה והמתודולוגיה במכון ראות. במסגרת זו צבר ניסיון של למעלה מחמש שנים בייעוץ אסטרטגי לעמותות, רשויות מקומיות וגופים חברתיים ובניהול האקתונים חברתיים.

יותם הכהן – לשעבר ראש צוות ביטחוני במכון ראות, איש מודיעין, מנכ”ל ומייסד חברת ייעוץ אסטרטגי דואלוג, חברת הטכנולוגיה openfox.io.

ישי ריבלין – לשעבר יועץ אסטרטגי בפורום לחברה האזרחית. עבד במועצה הלאומית לכלכלה, התמחה בבית המשפט העליון. כעת יועץ אסטרטגי לעמותות וארגונים, בעל ניסיון בפיתוח תוכניות מדידה והערכה.

מיכל אחרק-ויין – לשעבר מנהלת קהילת הפורום לחברה האזרחית. בוגרת תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ופילוסופיה מהאוניברסיטה העברית ותוכנית המצטיינים של המכללה למדינאות. מנחת קבוצות בגשר ובמכון הרצוג ובוגרת בתי מדרש שונים. עוסקת בכתיבה ועריכה ומתנדבת בארגון פעמונים.

עדי ארבל – מנהל הפורום לחברה האזרחית. בעל ניסיון של 13 שנים בחברה האזרחית ובפיתוחן של יוזמות אזרחיותבית המדרש לציונותזכויות אדם כחולבן, סיורי זאת ירושלים, קבוצת הסאטירה – המעליתטיולי פטור משמש, בלוג המסעדות מאכלי י-םהמלצה ירושלמית יומיתמדרש משחקים וקבוצת ציונות בפעולה.

נגישות
‎הפורום לחברה האזרחית‎