שירה גרג’י

עדי ארבל

“אי שם, בשכונה ג’ הזנוחה של קריית שמונה, בניגוד מוחלט לנופי הרי הגולן והעמק המדהימים, עומד בניין ששופץ לא מכבר. המקום שוקק חיים ונשמעים ממנו קולות רבים של שירה וצחוק, נשמעות צהלות של נשים ונערות, ומי שיקשיב טוב כששקט, ישמע גם את הבכי שהקירות סופגים והכאב שהיקום קטן מלהכיל.
המבנה שופץ על ידי מתנדבות ומתנדבים רבים מכל האזור ומכל המגזרים, תוך הענות לקריאה בפייסבוק והתחברות לחזון ולרעיון אותו המקום אמור ליישם. כל אחד מהם הגיע למקום שהיה נטוש שנים ושימש כתחנת סמים, כשבידו כלי עבודה, צבע ומברשת, שקים של מלט או כל פריט אחר שהיה בו צורך להכשיר את המבנה לפעילות.
“”נשי אישי”” המקום שלך להיות, הוקם מתוך כאב גדול ומתוך צורך להתחבר לנשים דומות.
שירה ג’רג’י, היזמת והמקימה של הפרויקט, הגיעה אל הרגע הזה ממקום אישי כואב במיוחד בו גילתה כי חייה היו שקר גדול וסבבו סביב אב פדופיל. הגילוי המזעזע גרר אחריו זיכרונות כואבים ומלאי פחד שגרמו למוות להתקרב וכמעט לנגוע, משם בחרה בחיים. בחרה ליצור מסלול של צמיחה, אהבה וחמלה, ובעיקר הרבה אור עבורה ועבור אחרות. תוך שהיא מחבקת את כל מי שנכנסת בדלת היא מקבלת אותן באהבה וכשהן יוצאות הן כבר יודעות שיש תקווה ושהן הרבה יותר ממה שהן ידעו עד עכשיו.
בקריית שמונה ובאזור יש נשים ונערות רבות אשר אינן מוצאות את מקומן בעולם ונזקקות יותר ויותר לסיוע בכל התחומים. עצם מיקומה של העיר קריית שמונה בפריפריה הגאוגרפית והחברתית מקצינה את הצרכים ואת אובדן התקווה. נשים ונערות רבות זקוקות לעזרה אישית, זקוקות למקום להיות, למישהו שיאמין וייתן תקווה. המצב הסוציואקונומי הקשה, רק מכביד על הנפש הדואבת כשגם אין אוכל בבית או מוצרי היגיינה לנערות המתבגרות.
מרחב הנשים הקהילתי מאפשר לכל אחת לקבל הזדמנות להיות, לבחור, לתת ולקחת. המקום יוצר יחד עם הנערות והנשים חוסן קהילתי ובונה יחד איתן ארגז כלים טוב יותר ומוכוון אישית לכל אחת על מנת להפוך מנזקקת ומקבלת סיוע לאזרחית עצמאית, יוצרת ויצירתית שתורמת לחברה ולסביבתה.
קהילת מנטוריות לנערות נפגעות תקיפה מינית, מלווה ונותנת מענה לנערות רבות שבוחרות שלא להתלונן מכל מיני סיבות, ואנו מבקשות מהן לא לוותר על עצמן ולקבל ליווי ותהליך מעצים שמחזיר להן את השליטה על חייהן ומחזיר אותן אל החיים כשהן בריאות יותר ומוכנות להתמודדויות הצפויות להן בעתיד.
אנו פועלות מתוך האמונה כי לכל אחת מגיע טוב וכי בכולנו טמון פוטנציאל אינסופי.”


נגישות
‎הפורום לחברה האזרחית‎