על אודות

הפורום לחברה האזרחית הוקם במטרה לסייע לכם, יזמים וארגונים אזרחיים, להגדיל את השפעתכם על מנת לקדם סדר יום ציוני במרחב הציבורי בישראל. אנו מציעים הכשרות, מאגרי ידע, כלים וייעוץ בתחומים שונים, תוך שימת דגש על עבודה עם מקבלי החלטות וקובעי מדיניות.
אנו רואים בכל יוזמה בעלת ערך שהיא "מעל" לרמת המשפחה ו"מתחת" לרמת מוסדות המדינה, חלק מחברה אזרחית תוססת שמסייעת במקומות בהם המדינה לא מסוגלת להציע את המענה הנדרש לטובת אזרחיה.

קראו עוד

עדכונים

מיזמים

הצוות

פוסטים של בלוג

ההכשרה נדחתה: #קהילות_תורמות – על קהילות ומימון המונים

כשאתם שומעים על מימון המונים, אתם (כנראה) חושבים על כסף. הגיע הזמן לחשוב קצת אחרת: לחשוב קהילה. בהכשרה הקרובה שלנו, שתקיים בשיתוף קבוצת HeadStart, נלמד כיצד גיוס המונים תורם לבינוי קהילה תומכת במיזם, וכיצד הקהילה סביבנו תורמת להצלחת המיזם.

קרא עוד

#חלון_לאירופה

בהכשרה נכיר את הזדמנויות ההשפעה שיש לארגוני חברה אזרחית באמצעות עבודה משותפת עם מדינות אירופה: החל מעבודה דיפלומטית, הסברתית ותקשורתית, דרך משלחות ייעודיות ועד שיתופי פעולה אסטרטגיים.

קרא עוד

הקמת עמותה – מחלום למציאות

בהכשרה נלמד מהי עמותה, נכיר את הסוגים השונים, נוודא מה חשוב לבדוק לפני ההקמה, איך בעצם הכול עובד, ומה בעצם עושים ביום שאחרי קבלת האישור.

קרא עוד

#מביעים_דעה: סדנת כתיבת מאמרי דעה לאקטיביסטים

כתיבת מאמר דעה ופרסומה במדור דעות ייעודי באתר חדשות, או אפילו בעיתון, היא אחת הדרכים להשיג את ההשפעה אליה אנחנו מכוונים. בסדנה נלמד איך לכתוב מאמר דעה משפיע, מה צריכה לכלול פסקת הפתיחה וכיצד בכלל לפנות למדורי הדעות.

קרא עוד

ניהול תקציב ותזרים מזומנים

כסף הוא מנוע עיקרי לקיומם וצמיחתם של גופי חברה אזרחית (ולא רק), אבל לא מספיק רק לקבל אותו, חשוב יותר לדעת איך לנהל אותו באופן המיטבי ביותר. פעילות שוטפת של ארגון מצריכה תזרים מזומנים לא קטן, ובזמני משבר אפילו יותר. בהכשרה זו נלמד איך לעשות את זה נכון,

קרא עוד

חדשנות מייצרת אימפקט

מאחורי כל מיזם ותיאוריית שינוי יש אדם שאנחנו רוצים שיעשה פעולה. בסדנה נרכיב משקפיים חדשים לפתרון בעיות. באמצעות מודל סטנפורד לחשיבה עיצובית, דוגמאות מהארץ ומהעולם ותרגול כלים מעשיים נבין לעומק את הצרכים וההזדמנויות שלנו לייצר אימפקט בקרב המוטבים שלנו.

קרא עוד

#כוח_הידע – מבוא לכתיבת ניירות מדיניות

כבר יש לכם את הידע הנדרש. אתם אפילו יודעים איזו מדיניות הייתם רוצים לשנות. חסר לכם דבר אחד: האמצעי להפיכת הרעיון למציאות. לאמצעי הזה קוראים נייר מדיניות, ובסדנה החדשה שלנו ניתן לכם טעימה מעשית כיצד לעשות זאת.

קרא עוד

#צמיחה_מבוססת_קהילה

בהכשרה הקרובה נלמד לנצל את היתרון האדיר שבמרחב הקהילתי בו אנו פועלים, באמצעות תיעול עוצמתה של הקהילה לטובת הגדלת שורת הרווח החברתית (והכלכלית!) של הארגון.

קרא עוד

קורס מתכון להשפעה

קורס #מתכון_להשפעה לעבודה מול הכנסת במתכונת חדשה וגמישה: סדרת מפגשים חודשיים עם מיטב המרצים שיסייעו לכל יזמת חברתית או רכז קשרי ממשל בארגון חברה אזרחית להבין כיצד ניתן להיעזר בכנסת כדי לקדם סדר יום ולעבוד מולה באופן יעיל.

קרא עוד

מפגש בנושא פיקוח על יישום החלטות הממשלה

הצלחתם לקדם חקיקה או החלטת ממשלה ועכשיו אתם רוצים לוודא שהן מבוצעות בשטח? ניסיתם לעקוב אחרי יישום מדיניות שחשובה לכם והלכתם לאיבוד? בואו לקבל את כלי העבודה על מנת להבין איך עושים את זה.

קרא עוד
נגישות
‎הפורום לחברה האזרחית‎