אודות

הפורום לחברה האזרחית הוקם במטרה לסייע לכם, יזמים וארגונים חברתיים, להגדיל את השפעתכם על מנת לקדם סדר יום ציוני במרחב הציבורי בישראל. אנו מציעים הכשרות, סדנאות וייעוץ בתחומים שונים, תוך שימת דגש על עבודה עם מקבלי החלטות וקובעי מדיניות.
אנו רואים בכל יוזמה בעלת ערך חברתי, שהיא "מעל" לרמת המשפחה ו"מתחת" לרמת מוסדות המדינה, חלק מחברה אזרחית תוססת, אשר מסייעת במקומות בהם המדינה לא מסוגלת לתת את המענה הנדרש לטובת אזרחיה.

קראו עוד

עדכונים

מיזמים

הצוות

עדי ארבל | מנהל

חבר דירקטוריון של החוויה הישראלית ולשעבר מנהל הפרויקטים של המכון לאסטרטגיה ציונית. עדי שותף להקמת מגוון יוזמות לאומיות וחברתיות, ביניהן: בית המדרש לציונות, תנועת זכויות אדם כחולבן, טיולי פטור משמש, בלוג המסעדות מאכלי י-ם, מיזם הסיורים 'זאת ירושלים', קבוצת 'המעלית' ועוד.

אסתי לם | רכזת קשרי קהילה

בעלת תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון בהצטיינות בחוג לפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר אילן. בוגרת בית המדרש הגבוה לנשים במגדל עוז.

נדב בן-דהן | רכז הכשרות

בוגר תואר ראשון במזרח-תיכון ואסלאם מהמרכז האקדמי שלם, וסטודנט לתואר שני באוניברסיטת תל-אביב. הדריך במכינה הקדם-צבאית אדרת, וכן ריכז את תחום הבוגרים בה. קצין שריון במילואים. נשוי ללירז ואבא של איתמר.

עילם כצנלסון | רכז תוכן

סטודנט לתואר שני במדע המדינה באוניברסיטה העברית ובעל תואר ראשון במזרח-תיכון ומדע המדינה מאוניברסיטת בר אילן. שירת כמפקד ולוחם בצה"ל. הדריך ולימד במכינה הקדם צבאית עמיחי. בוגר תכנית קרן תקווה במסלול ציונות.

פוסטים של בלוג

23 דרכים לעבוד עם הממשלה!

"דלתות הכניסה" לעבודה בשיתוף פעולה ממשלתי מכרזים? תמיכות? או אולי אקזיט לממשלה? בוא להכיר את 23 "דלתות הכניסה" לעבודה בשיתוף פעולה ממשלתי. גופי ממשל שונים (משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, רשויות וכד') יכולים לשמש פונקציות מטרה מגוונות עבור ארגונים חברתיים: החל קרא עוד

קרא עוד

הרצאה: גיוס משאבים מצפון אמריקה

היכרות עם הגופים התורמים העיקריים ביהדות צפון אמריקה בהרצאה נכיר את הגופים התורמים העיקריים מולם עובדים ביהדות צפון אמריקה, נלמד על נושא הפדרציות, על ההבדלים התרבותיים בין אמריקה לישראל, על תהליך האיתור והתרומה אצל כל אחד מהם, קרא עוד

קרא עוד

סדנת עבודה מול הקונגרס האמריקאי

הזדמנות מעולה לאקטיביסטים שעובדים בתחומי ההסברה, קשרי החוץ ושיתופי הפעולה הכלכליים להכיר את אופן העבודה מול הקונגרס האמריקאי.

קרא עוד

סדנת רגולציה

בסדנה הקרובה נלמד איך יכול היזם החברתי להתמודד עם סבך הרגולציה ולנצל את כלי המדיניות לטובתו.

קרא עוד

סדנת 'איך להקים פודקאסט' – מתכנון ועד ביצוע

בסדנה הקרובה נלמד על מה צריך לחשוב לפני שמקימים פודקאסט? איך בונים סדרת תכניות? עם מי כדאי להתייעץ על התוכן ועם מי על הטכני? מאלו טעויות כדאי להימנע? ועוד. 

קרא עוד

סדנת בית הדפוס – לכתיבה בפייסבוק

בואו ללמוד איך לכתוב בצורה אפקטיבית יותר בפייסבוק, או כמו שאומרים בשפה הפייסבוקית: איך לקבל יותר לייקים. בסדנה יינתנו כללים לכתיבה מוכוונת השפעה וכלים חיוניים להצלחה בעולם הווירטואלי.

קרא עוד

סדנת כתיבת תכנית עבודה שנתית

אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד בונים תכנית עבודה שנתית, או להבין כיצד ניתן להטמיע תכנית ארוכת טווח בארגון שלכם – זו הסדנה בשבילכם.

קרא עוד

סדנת עריכה בוויקיפדיה

כך תייצרו השפעה דרך אחד מאתרי האינטרנט הנצפים בעולם.

קרא עוד

סדנת עבודה מול התקשורת

מה מעניין את התקשורת? מהי הדרך הנכונה לפנות לכתבים? אלו כלים עומדים לרשות הדוברים בארגונים ובעמותות? בכל השאלות הללו, ובשאלות רבות נוספות מעולם הדוברות והתקשורת, נעסוק בסדנה.

קרא עוד

סדנת מידענות

בסדנה הקרובה נקבל שיעור קצר על מידענות וכלים שימושיים לחיפוש, איתור ואיסוף מידע באינטרנט, באופן חכם ויעיל

קרא עוד
‎הפורום לחברה האזרחית‎