אודות

הפורום לחברה האזרחית הוקם במטרה לסייע לכם, יזמים וארגונים חברתיים, להגדיל את השפעתכם על מנת לקדם סדר יום ציוני במרחב הציבורי בישראל. אנו מציעים הכשרות, סדנאות וייעוץ בתחומים שונים, תוך שימת דגש על עבודה עם מקבלי החלטות וקובעי מדיניות.
אנו רואים בכל יוזמה בעלת ערך חברתי, שהיא "מעל" לרמת המשפחה ו"מתחת" לרמת מוסדות המדינה, חלק מחברה אזרחית תוססת, אשר מסייעת במקומות בהם המדינה לא מסוגלת לתת את המענה הנדרש לטובת אזרחיה.

קראו עוד

עדכונים

מיזמים

הצוות

עדי ארבל | מנהל

חבר דירקטוריון של החוויה הישראלית ולשעבר מנהל הפרויקטים של המכון לאסטרטגיה ציונית. עדי שותף להקמת מגוון יוזמות לאומיות וחברתיות, ביניהן: בית המדרש לציונות, תנועת זכויות אדם כחולבן, טיולי פטור משמש, בלוג המסעדות מאכלי י-ם, מיזם הסיורים 'זאת ירושלים', קבוצת 'המעלית' ועוד.

אסתי לם | רכזת קשרי קהילה

בעלת תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית ותואר ראשון בהצטיינות בחוג לפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר אילן. בוגרת בית המדרש הגבוה לנשים במגדל עוז.

נדב בן-דהן | רכז הכשרות

בוגר תואר ראשון במזרח-תיכון ואסלאם מהמרכז האקדמי שלם, וסטודנט לתואר שני באוניברסיטת תל-אביב. הדריך במכינה הקדם-צבאית אדרת, וכן ריכז את תחום הבוגרים בה. קצין שריון במילואים. נשוי ללירז ואבא של איתמר.

עילם כצנלסון | רכז תוכן

סטודנט לתואר שני במדע המדינה באוניברסיטה העברית ובעל תואר ראשון במזרח-תיכון ומדע המדינה מאוניברסיטת בר אילן. שירת כמפקד ולוחם בצה"ל. הדריך ולימד במכינה הקדם צבאית עמיחי. בוגר תכנית קרן תקווה במסלול ציונות.

פוסטים של בלוג

סדנת משיתוף לפעולה

בסדנה נבין – בין השאר – איך יוצרים בהירות והסכמה לגבי המוטיבציות והאינטרסים של השותפים השונים? באילו אופנים ניתן להזמין אנשים לקחת חלק? אילו שאלות עוצמתיות יניעו את השותפים/ות שלנו לפעולה? ואיך נאסוף את פירות הלמידה המשותפת ונמשיך להתפתח, במקום להישאר עם עוד רעיון מעולה שלא התגשם במציאות?

קרא עוד

הרצאת לינקדאין לארגונים

בימים של פוסט עידן הקורונה, שהאיצה את התקשורת הדיגיטלית, הפכה לינקדאין לפלטפורמה העיקרית ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים. מוזמנים ומוזמנות להרצאה בה נלמד כיצד נוכל להיעזר בלינקדאין לקידום סדר היום של הארגון ולהענקת ערך מוסף לחברי הקהילה שלנו.

קרא עוד

הרצאה: לעלות על הגל – מגמות ברשת

בהרצאה יונגשו שימושים ופרקטיקות שיסייעו לארגונים בתכנון אסטרטגי, מחקר קהלים, שיווק, כתיבת תוכן ובעיקר בקידום סדר יום.

קרא עוד

הכשרת ניהול קמפיין גיוס משאבים

ההכשרה תכלול שתי הרצאות:
1. מענקים ממשלתיים וסמי ממשלתיים ממקורות לא שיגרתיים
2. התרמות: כסף אמיתי או פייק ניוז – איך מכניסים כסף אמיתי לעמותה עם מינימום השקעה

קרא עוד

סדנת בשם החוק – כלים משפטיים

במציאות בה המשפט נמצא בכל מקום, נדרשים יזמים וארגונים חברתיים לרכוש ידע, שפה וכלים משפטיים במטרה לקדם את יוזמותיהם. בדיוק לשם כך פתחנו את סדנת 'בשם החוק' שתכלול היכרות עם ארגז הכלים המשפטי ליזם.

קרא עוד

סדנת חלון לאמירויות

הסכם השלום עם איחוד האמירויות הערביות הביא עמו שיתופי פעולה מגוונים בשלל תחומים: עסקיים, ביטחוניים, תיירותיים וכן, גם בין פעילי חברה אזרחית. סדנה זו מציעה לאקטיביסטים ויזמים חברתיים להבין כיצד הם יכולים להתחבר לעמיתיהם באיחוד האמירויות באופן שיסייע לחבר בין העמים שעד כה היו זרים האחד לשני.

קרא עוד

סדנת ארגז כלים אזרחי – כלים וטיפים ליזמים ועמותות

בסדנה נקבל ידע, שפה וכלים מקצועיים לבניית תהליכי שינוי יעילים בעולם העשייה האזרחי. את הסדנה יוביל עו"ד ישי ריבלין, שהיה בין ההוגים והכותבים של פורטל ארגז כלים אזרחי – מדריך המנגיש ידע וכלים בתחומי ההשפעה האזרחית.

קרא עוד

איך גורמים לממשלה להשקיע בחברה האזרחית?

שבועות בודדים לפני שהמערכת הממשלתית טורפת את קלפיה ומסתדרת מחדש, הפורום לחברה האזרחית מזמין אתכם לשיחה ייחודית עם אבי כהן סקלי בה נלמד איך גורמים לממשלה להשקיע בחברה האזרחית.

קרא עוד

סדנה לכתיבה פובליציסטית

איך לכתוב טור דעה משפיע? איך ניתן לפנות למדור הדעות של עיתון גדול? מה צריכה לכלול פסקת הפתיחה?

קרא עוד

סדנת אקסל

בסדנה הקרובה נעסוק במושגים חשובים באקסל כמו ערכים, נוסחאות, מסכות (פירמוט) ועוד – שיאפשרו למשתתפים להבין טוב יותר מדוע אקסל עושה מה שהוא עושה ואיך אפשר לגרום לו לעשות את מה שאנחנו רוצים שהוא יעשה.

קרא עוד
‎הפורום לחברה האזרחית‎