על אודות

הפורום לחברה האזרחית הוקם במטרה לסייע לכם, יזמים וארגונים אזרחיים, להגדיל את השפעתכם על מנת לקדם סדר יום ציוני במרחב הציבורי בישראל. אנו מציעים הכשרות, מאגרי ידע, כלים וייעוץ בתחומים שונים, תוך שימת דגש על עבודה עם מקבלי החלטות וקובעי מדיניות.
אנו רואים בכל יוזמה בעלת ערך שהיא "מעל" לרמת המשפחה ו"מתחת" לרמת מוסדות המדינה, חלק מחברה אזרחית תוססת שמסייעת במקומות בהם המדינה לא מסוגלת להציע את המענה הנדרש לטובת אזרחיה.

קראו עוד

עדכונים

מיזמים

הצוות

פוסטים של בלוג

עבודה עם הקונגרס האמריקאי

הקונגרס האמריקאי הוא מרכיב במעצמת העל ארה”ב ויכולת ההשפעה שלו על ישראל היא רבת פנים. באמצעות קידום של יוזמות בקונגרס ניתן להגיע ליכולת השפעה כבדת משקל. מדריך באתר שלנו

קרא עוד

דו”חות וניירות עמדה בשפות זרות

יצירת ניירות עמדה ודו”חות והנגשתם למקבלי החלטות בשפתם שלהם, בסוגיות הנוגעת לישראל, יכולה לסייע במתן אמינות לדעות המועלות בשיח הציבורי הזר. דוגמה מאתר ארגון “NGO monitor”

קרא עוד

פגישות עם שגרירים ישראלים

שגרירים ישראלים מייצגים את ישראל מול מדינות זרות ברחבי הגלובוס. פגישות עם שגרירים אלו יכולה לסייע להם בהבנה וחידוד של העמדה הישראלית, ולהצגה טובה יותר שלה לגורמים שונים בעולם. דוגמה מאתר שגרירות סין

קרא עוד

פגישות עם שגרירים זרים

יצירת פלטפורמות המאפשרות לשגרירים להכיר לעומק ובאופן אישי את המציאות המורכבת בישראל ובכך להשפיע על הדיווח אותו ימסרו למדינותיהם. דוגמה מארגון “European Union in Israel”

קרא עוד

לחץ על נבחרי ציבור הפועלים במנגנונים של גופים בינלאומיים

ארגונים בינלאומיים מסוימים כגון האיחוד האירופי, מונהגים על ידי קבוצה של נבחרי ציבור העומדים לבחירות מקומיות פעם בכמה שנים. בעלי תפקיד אלו מעוניינים להיבחר מחדש, ולפיכך קשובים ללחצים מהשטח. דוגמה מאתר “The Guardian”

קרא עוד

הפצת מידע סותר או שונה מהמידע שהופץ על ידי ועדה

ועדות בינלאומיות נוטות להוציא דו”חות שיכולים להשפיע באופן משמעותי על דעת הקהל העולמית. הפצת מידע הסותר את הדו”ח או הממסגר את מסקנותיו באופן שונה, יכולה לגרום להקטנת האפקט התודעתי שהדו”ח נושא. דוגמה מאתר “nrg”

קרא עוד

ערעור הרכב ועדה

ועדות בינלאומיות ממונות במקרים רבים על ידי גופים פוליטיים, ולפיכך מוטות לעיתים באופן חריף נגד ישראל. הצגת אנשי הוועדה כבעלי דעה קדומה וכאנטי ישראליים יכולה להקהות את תוצאות מסקנותיה. דוגמה מאתר ״וואלה״ דוגמה מאתר ״ערוץ 7״

קרא עוד

ערעור סמכות ועדה

מנגנונים בינלאומיים מבוססים על בירוקרטיה ולכן ניתן לעיתים לתקוף את המנדט שניתן להם או לדון בגבולותיו. דוגמה מאתר ״מידה״ דוגמה מערוץ היוטיוב של UN watch

קרא עוד

עדות מאזנת

ועדות בינלאומיות רבות עוסקות בישראל ובנושאים הקשורים אליה. זיהוי הוועדות והבאת עדויות אישיות יכולה לשנות את מאזן הכוחות בוועדה, או את דעת הקהל נגדה. דוגמה מאתר ארגון “עדאלה”

קרא עוד

הפגנות מול שגרירות

ארגון הפגנה מול שגרירות זרה מהווה דרך להעביר מסר לאותה מדינה שמסתמכת על השגרירות כחיישן עבורה. דוגמה מאתר “Ynet”

קרא עוד
נגישות
‎הפורום לחברה האזרחית‎