על אודות

הפורום לחברה האזרחית הוקם במטרה לסייע לכם, יזמים וארגונים אזרחיים, להגדיל את השפעתכם על מנת לקדם סדר יום ציוני במרחב הציבורי בישראל. אנו מציעים הכשרות, מאגרי ידע, כלים וייעוץ בתחומים שונים, תוך שימת דגש על עבודה עם מקבלי החלטות וקובעי מדיניות.
אנו רואים בכל יוזמה בעלת ערך שהיא "מעל" לרמת המשפחה ו"מתחת" לרמת מוסדות המדינה, חלק מחברה אזרחית תוססת שמסייעת במקומות בהם המדינה לא מסוגלת להציע את המענה הנדרש לטובת אזרחיה.

קראו עוד

עדכונים

מיזמים

הצוות

פוסטים של בלוג

השפעת “בכירים לשעבר”

“לשעברים” נתפסים בציבור כבעלי ידע וקשרים בתחומי פעילותם, ולעיתים גם מעבר לכך. היכולת לגייס את אותם גורמים לשיתוף פעולה עשויה להוות מקפצה להשפעה על דעת הקהל. דוגמה מאתר “הביטחוניסטים”

קרא עוד

קמפיין משפיענים

היתרון בקמפיין עם משפיענים הוא ניצול פופולריות קיימת בקרב קהל יעד מוגדר. שלבים נדרשים: בחירת קהל יעד, זיהוי מוביל דעה פוטנציאלי, יצירת אינטרס משותף ושימוש נכון במעמדו וביתרונותיו. מדריך בבלוג של רועי ריבק דוגמה מערוץ היוטיב של קרא עוד

קרא עוד

פרס ציבורי

פרקטיקה בה גוף ציבורי או פרטי מעניקים פרס בתחום מסוים. עצם אירוע קבלת הפרס, השיקולים בבחירת הזוכים והוועדה מהווים נדבכים ביצירת תודעה חיובית ביחס לנושא סביבו ניתן הפרס. דוגמה מאתר “פרס מוסקוביץ”

קרא עוד

חזון ציבורי

חזון משקף תמונת עתיד ארוכת טווח ואופטימית ביחס לסוגיה. חזון ציבורי הוא חזון שנבנה ונתמך בידי המונים שלקחו חלק, במעגלים שונים, בבנייתו ובעיצובו. דוגמה מאתר תנועת “אור”

קרא עוד

אתר אינטרנט / עמוד נחיתה

דף נחיתה הוא הדבר הראשון אליו מגיעים אנשים המחפשים נושא מסוים. בנושאים אזרחיים, דף הנחיתה באתר האינטרנט משקף את נדבך ההזדהות הראשונית של אזרח עם נושא. מדריך באתר “ASKPAVEL”

קרא עוד

בניית מדד ציבורי

מדד הוא ניקוד או דירוג המייצג מאפיין מסוים ומאפשר למקם אותו ביחס למאפיינים אחרים בתוך הקשר. יצירת מדד מהווה נדבך בבניית חשיבות הנושא וביצירת תהודה ציבורית ביחס אליו. דוגמה ממדד המשפיעים בטוויטר דוגמה מאתר “Freedom Works”

קרא עוד

הפגנת קבע

הפגנה הנערכת ברציפות במקום שיש לו משמעות סימבולית ביחס לנושא מורכב המצריך אורך נשימה לקידומו. מדריכים באתר “האגודה לזכויות האזרח”

קרא עוד

הפגנת ראווה

הפגנה המונית, חד פעמית, שעניינה הנכחה ציבורית רועשת לנושא, כמחאה או תמיכה. להפגנה ערך כלפי פנים בגיבוש קהל סביב מסרים וכלפי חוץ כהפגנת כוח והדגשת חשיבותו של המסר. מדריך מאתר “משנים” דוגמה מאתר “הארץ”

קרא עוד

נקיטת עמדה מקצועית ע”י מומחים

קידום מדיניות או ערעור על מדיניות המתבצעים באמצעות הכנת חוות דעת הנוגעת לסוגיה בידי גילדה מקצועית. דוגמה מאתר “וואלה”

קרא עוד

ביוש פומבי (Shaming)

פרקטיקה הממקדת את הקשב הציבורי לאמירה של דמות ציבורית בכירה באופן הממסגר את דעתה כבלתי לגיטימית, פוגענית ושלילית. מדריך באתר “הארץ”

קרא עוד
נגישות
‎הפורום לחברה האזרחית‎