על אודות

הפורום לחברה האזרחית הוקם במטרה לסייע לכם, יזמים וארגונים אזרחיים, להגדיל את השפעתכם על מנת לקדם סדר יום ציוני במרחב הציבורי בישראל. אנו מציעים הכשרות, מאגרי ידע, כלים וייעוץ בתחומים שונים, תוך שימת דגש על עבודה עם מקבלי החלטות וקובעי מדיניות.
אנו רואים בכל יוזמה בעלת ערך שהיא "מעל" לרמת המשפחה ו"מתחת" לרמת מוסדות המדינה, חלק מחברה אזרחית תוססת שמסייעת במקומות בהם המדינה לא מסוגלת להציע את המענה הנדרש לטובת אזרחיה.

קראו עוד

עדכונים

מיזמים

הצוות

פוסטים של בלוג

הכשרה חדשה: טכנולוגיה יוצרת מציאות

הרצאה שתגרום לכם לחשיבה מחדש ולביצועים להשתפר במהירות וביעילות. זה הזמן להטמיע את הכלים הכי מתקדמים ולהיות צעד אחד לפני כולם.

קרא עוד

#כתיבה_מלאכותית?

בהכשרה יוצגו כלים טקסטואליים מעולם הבינה המלאכותית שמסייעים במענה על מכרזים ובקידומם, בקריאת חומרים בהיקף נרחב, באיסוף מידע ומחקר, בהכנת מסמכים ועוד. בהכשרה יינתן דגש על פעילות של עמותות העוסקות במילים ושינוי תודעה.

קרא עוד

הגנת הפרטיות ואבטחת מידע לעמותות

הכשרה ייחודית, העוסקת בתחום הגנת הפרטיות ואבטחת מידע בעמותות, אשר תספק לכם את הכלים, הידע והמיומנויות הדרושים על מנת לעמוד בדרישות הרגולציה המחמירות

קרא עוד

אינסטגרם לעמותות

בסדנה נעסוק בחשיבות השימוש במספר ערוצי דיגיטל בכדי לשווק את פעילות הארגון והעמותה, נכיר את ההבדלים המרכזיים בין הרשתות החברתיות, ונצלול לעומק להכרת היתרונות והכלים לשיווק נכון וטוב באינסטגרם, למרות כל שינוי האלגוריתם ב־2024.

קרא עוד

להיכנס לנעלי התורמים

בהכשרה נעסוק בנושאים הבאים: למה תורמים בעצם תורמים; איך השפיעה המלחמה על התורמים בחו”ל, ואיך המשכה משפיע עליהם כעת; איך הם בוחרים במה (ובמי) לתמוך, ואיך ניתן לתחזק ולהגביר את היקף השותפות; מה מצופה ממקבלי התרומות, ואיך עומדים בציפיות.

קרא עוד

ההכשרה נדחתה: #קהילות_תורמות – על קהילות ומימון המונים

כשאתם שומעים על מימון המונים, אתם (כנראה) חושבים על כסף. הגיע הזמן לחשוב קצת אחרת: לחשוב קהילה. בהכשרה הקרובה שלנו, שתקיים בשיתוף קבוצת HeadStart, נלמד כיצד גיוס המונים תורם לבינוי קהילה תומכת במיזם, וכיצד הקהילה סביבנו תורמת להצלחת המיזם.

קרא עוד

#חלון_לאירופה

בהכשרה נכיר את הזדמנויות ההשפעה שיש לארגוני חברה אזרחית באמצעות עבודה משותפת עם מדינות אירופה: החל מעבודה דיפלומטית, הסברתית ותקשורתית, דרך משלחות ייעודיות ועד שיתופי פעולה אסטרטגיים.

קרא עוד

הקמת עמותה – מחלום למציאות

בהכשרה נלמד מהי עמותה, נכיר את הסוגים השונים, נוודא מה חשוב לבדוק לפני ההקמה, איך בעצם הכול עובד, ומה בעצם עושים ביום שאחרי קבלת האישור.

קרא עוד

ניהול תקציב ותזרים מזומנים

כסף הוא מנוע עיקרי לקיומם וצמיחתם של גופי חברה אזרחית (ולא רק), אבל לא מספיק רק לקבל אותו, חשוב יותר לדעת איך לנהל אותו באופן המיטבי ביותר. פעילות שוטפת של ארגון מצריכה תזרים מזומנים לא קטן, ובזמני משבר אפילו יותר. בהכשרה זו נלמד איך לעשות את זה נכון,

קרא עוד

חדשנות מייצרת אימפקט

מאחורי כל מיזם ותיאוריית שינוי יש אדם שאנחנו רוצים שיעשה פעולה. בסדנה נרכיב משקפיים חדשים לפתרון בעיות. באמצעות מודל סטנפורד לחשיבה עיצובית, דוגמאות מהארץ ומהעולם ותרגול כלים מעשיים נבין לעומק את הצרכים וההזדמנויות שלנו לייצר אימפקט בקרב המוטבים שלנו.

קרא עוד
נגישות
‎הפורום לחברה האזרחית‎