אודות

הפורום לחברה האזרחית הוקם במטרה לסייע לכם, יזמים וארגונים חברתיים, להגדיל את השפעתכם על מנת לקדם סדר יום ציוני במרחב הציבורי בישראל. אנו מציעים הכשרות, מאגרי ידע, כלים וייעוץ בתחומים שונים, תוך שימת דגש על עבודה עם מקבלי החלטות וקובעי מדיניות.
אנו רואים בכל יוזמה בעלת ערך חברתי, שהיא "מעל" לרמת המשפחה ו"מתחת" לרמת מוסדות המדינה, חלק מחברה אזרחית תוססת, אשר מסייעת במקומות בהם המדינה לא מסוגלת לתת את המענה הנדרש לטובת אזרחיה.

קראו עוד

עדכונים

מיזמים

הצוות

עדי ארבל | מנהל

חבר דירקטוריון בחוויה הישראלית ולשעבר מנהל במכון לאסטרטגיה ציונית. עדי שותף להקמת מגוון יוזמות לאומיות וחברתיות, ביניהן: בית המדרש לציונות, תנועת זכויות אדם כחולבן, טיולי פטור משמש, בלוג המסעדות מאכלי י-ם, סיורי 'זאת ירושלים', סרטוני 'המעלית' ומשחק 'מילים תפוסות'.

נועם מדאר | רכזת קשרי קהילה

בעלת תואר שני בתקשורת פוליטית ותואר ראשון בהצטיינות בתקשורת ומדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן. בוגרת קורס המנהיגות של חזון לאומי. עבדה בעבר בדוברות משרד העבודה והרווחה.

יעל אלבז | רכזת הכשרות

סטודנטית לתואר ראשון בלימודים הומניסטיים ומזרח תיכון ואסלאם במרכז האקדמי שלם. עבדה כמדריכה מלווה בעמותת שק"ל עם בנות על הספקטרום האוטיסטי. התמחתה במנהל אסטרטגיה וחדשנות בעיריית ירושלים.

עילם כצנלסון | מפתח תוכן

סטודנט לתואר שני במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית ובעל תואר ראשון במזרח-תיכון ומדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן. שירת כמפקד ולוחם בצה"ל. בוגר סמינר ציונות בקרן תקווה.

אילון אביאור | רכז פרויקטים

סטודנט לתואר ראשון בלימודים הומניסטיים, מחשבת ישראל ופילוסופיה כללית במרכז האקדמי שלם. מתמחה בצוות מחקר של נציבות שירות המדינה, ניהל בעבר את 'בשותף', בית מדרש ליברלי לחיילים ובוגרי מכינות.

רינה נקונצ׳ני | רכזת ידע

בעלת תואר ראשון בתקשורת צילומית מהמכללה האקדמית הדסה ירושלים. עובדת במקביל כעורכת ומנהלת תחום עיבוד תמונות בעיתון ובאתר מקור ראשון. שימשה בעבר כאחראית הדפוס בגלריה לאמנות 'הכל במסגרת'.

פוסטים של בלוג

סדנת 'קמפיין מימון המונים'​

הסדנה הינה תכנית האצה למימון המונים ומעניקה את המעטפת להצלחה של הקמפיין. באמצעות הידע והכישורים של צוות הסדנה, נסייע ביצירת הקמפיין המתאים עבור המטרה שלכם, נשתף בכללים מקצועיים של 'עשה ואל תעשה' שעושה קמפיין למצליח ונלווה אתכם בתהליך גם בהמשך הדרך.

קרא עוד

סמינר גיוס משאבים של LI​

הסמינר הינו שיתוף פעולה עם הארגון האמריקאי Leadership Institute הפועל ללא מטרות רווח במטרה להגביר את האפקטיביות של פעילים ושחקנים שמרנים בפוליטיקה, בממשלה ובתקשורת. ההכשרה עוסקת בנושא גיוס משאבים ותתנהל בשפה האנגלית.

קרא עוד

מפגש הדרך לחירות בחברה האזרחית

בשיחה יציג עדי את תמונת המצב של החברה האזרחית בישראל ולאחר מכן יתקיים דיון בנושא דרכים לעידוד פעילות החברה האזרחית בישראל.

קרא עוד

הכשרת שיתוף ציבור בשלטון המקומי

מהם תהליכי שיתוף ציבור ומה תכליתם? מדוע הזירה המקומית היא הזירה המועדפת להובלתם? מדוע החברה האזרחית היא שחקן מרכזי בתחום?. כיצד מניעים תהליכים 'מלמטה'?. האם שיתוף הציבור נכון תמיד?. מהם התכונות המזמנות השתתפות ומגבירות את התכנותם של תהליכים מוצלחים ומשפיעים? וכיצד נכון לרתום את ההנהגה המקומית לתהליכים מסוג זה?.

קרא עוד

סדנת המתנע

סדנת המתנע היא סדנת האצה בת יום שלם, בה נפתח ונדייק את אבני הדרך הקריטיות ליצירת מיזם חדש

קרא עוד

הכשרת סעיף 46 לעמותות

ההרצאה תסקור התפתחויות מהותיות בנושא ופסיקה, סוגיות הנוגעות לאישור לפי סעיף 46 בהקשר של תרומות, התקשרויות ומיסוי מקרקעין בעמותות. בנוסף, בהרצאה נציג מיתוסים נפוצים על אישור לפי סעיף 46 וכן, הקריטריונים והתנאים הנדרשים שיש לדעת לפני הגשת הבקשה.

קרא עוד

הכשרת בניית קהילת תורמים

הכשרה מרתקת שתתן לך את הכלים להפוך את הקהל מאסופת אוהדים – לקהילת תומכים קבועה ויציבה. בהכשרה נקבל סקירה מפורטת על התהליך, בשילוב טיפים איכותיים ויעילים, והדרכה מעשית לביצוע בשטח.

קרא עוד

הכשרת חלון לעולם: שיווק ארגונים לקהלים בחו"ל

בהכשרה נכיר כלים מעשיים ואסטרטגיות שיווק להצגת הפעילות של עמותות ופעילים ישראליים בפני קהלי יעד שונים בחו"ל, החל מהשתתפות בכנסים, דרך שותפים פוטנציאלים, תורמים וקרנות, ועד תקשורת בינלאומית.

קרא עוד

הרצאת חלון לעולם – נוצרים אוהדי ישראל

הרצאה מיוחדת המיועדת ליזמים חברתיים ונציגי ארגונים אשר רוצים להבין יותר טוב האם וכיצד ניתן לייצר שותפויות כאלה ואחרות עם נוצרים, יחידים וקהילות, אשר תומכים במדינת ישראל. מה היתרונות? מה החסרונות? מהן המגמות הקיימות בעולם הנוצרי כיום? תחזיות לעתיד הקרוב והרחוק, אופני הפעולה עם נוצרים אוהדי ישראל: מתמיכה פומבית במדינת ישראל ועד גיוס תרומות, ועוד…

קרא עוד

הרצאת ליווי משפטי לעמותות

ההרצאה תעסוק בדרכים להתנהלות משפטית נכונה בעמותות, תוך סקירת טעויות משפטיות נפוצות של מנהלי עמותות שעלולות להביאם לאחריות ולחיוב אישי. בנוסף, ההרצאה תיגע בהיבטים משפטיים בהקשר של גיוס משאבים בעמותות באמצעות מקורות ההכנסה השונים (תרומות, תקציבים ממשלתיים ומכרזים, מיזמים משותפים) ומימון הפעילות שלהן.

קרא עוד
‎הפורום לחברה האזרחית‎